پست شده در پیش فروش خودرو اخبار اطلاعیه هایپر خودرو تازه ها

جزئیات واردات خودروهای دست دوم – 5 نکته اصلی در این باره

جزئیات واردات خودروهای دست دوم – 5 نکته اصلی در این باره

با افزایش یکباره قیمت دلار و به دنبال آن افزایش قیمت خودروهای داخلی موج نارضایتی از این اتفاق شکل گرفت در همین حال بود که سخنگوی وزارت صمت، آقای قالیباف، خبر از واردات خودروهای دست دوم را داد

جزئیات واردات خودروهای دست دوم - 5 نکته اصلی در این باره
طرح پیش فروش خودرو های وارداتی

متقاضیان ابتدا باید به افتتاح حساب وکالتی اقدام کنند که تا الان 26 بانک شامل : ملت، تجارت، رسالت، ملی، صادرات، سپه، اقتصاد نوین، آینده، پست بانک، توسعه تعاون، دی، رفاه کارگران، سینا، صنعت و معدن، اعتباری ملل، پارسیان، شهر، کارآفرین، کشاورزی، مسکن، قرض الحسنه مهر ایرانیان و بانک سرمایه جهت این کار معرفی شده است . متقاضی بعد تعریف حساب وکالتی باید 500 میلیون تومان به حساب خود واریز کند که پس از واریز، پول داخل حساب بلوکه شده اما شامل سود خواهد شد .

چرا مردم از شرایط ثبت نام خودرو تعجب کردند ؟

واردات خودرو از کشورهای دیگر جهت هماهنگی عرضه و تقاضا کاری بسیار در خور توجه است که میتواند در کوتاه مدت برقیمت خودرو اثر بگذارد اما مشخص نبودن قیمت زمان عرضه، تاریخ تحویل و نوع خودرو باعث تعجب خریداران و مصرف کنندگان شده است .

فرایند عرضه به چه شکل است ؟

برای خرید و عرضه خودرو 3 مرحله باید طی شوند

1 ثبت نام متقاضیان و فهرست بندی از طریق سیستم

2 نوبت دهی و عرضه خودرو توسط وارد کننده

3 ارسال دعوت نامه و واریز باقی پول خودرو و تحویل خودرو

واردات چه خودروهای را وزارت صمت ممنوع کرده است ؟

طبق گفته سخنگوی وزارت واردات خودروهای ساخت کشور فرانسه و آمریکا ممنوع اعلام شده است و وارد کنندگان حق ثبت سفارش را ندارند .

تا به الان واردات خودروهای چانگان سی اس 55 و چانگان سی اس 35 پلاس به کشور قطعی شده و خودروی هیوندا النترا مجوز محیط زیستی را دریافت کرده و در حال رایزنی با گمرگ جمهوری اسلامی جهت بررسی قیمت می باشد. برند فیات نیز در حال طی کردن فرایند می باشد

طبق اعلام وزارت قرار است 100 هزار خودرو به کشور وارد شود که تا الان 95 هزار خودرو ثبت سفارش شده و 5 هزار خودروی دیگر به زودی ثبت سفارش خواهد شد . این 100 هزار خودرو در عرض 6 ماه در کل کشور عرضه خواهد شد که طبق قول وزارت تعداد 1200 خودرو قبل عید سال 1402 عرضه می شود.

تعداد افراد ثبت نام کننده به چه میزان است ؟

تا به الان حدود 52 هزار نفر ثبت نام کرده اند و پیش بینی می شود تا زمان اتمام ثبت نام این عدد به 55 هزار نفر هم برسد .

با توجه به استقبال مردم از این طرح زمان ثبت نام تا ساعت 24 تاریخ 13 اسفند تمدید شد.

جزئیات واردات خودروهای دست دوم - 5 نکته اصلی در این باره
لیست خودرو های خارجی برا طرح پیش فروش

20 شرکت موفق به دریافت مجوز از سمت وزات شده اند و 10 شرکت موفق به ثبت سفارش در کشورهای تولیدکننده خودرو شده اند که مهم ترین شرکت از بین شرکت کننده دارای مجوز سایپا می باشد.

واردات خودرو بعد 4 سال

بالاخره با همت وزیر صمت قفل واردات خودرو شکسته شد و اولین خودروها با قیمت زیر 10 هزار و 20 هزار یورو وارد کشور خواهد شد . وارداتی که اگر زودتر انجام می گرفت می توانست از افزایش شدید قیمت این روزهای خودروها جلوگیری کند اما به هر حال اتفاق مثبتی است که اگر ادامه دار باشد می تواند انحصار خودروسازهای داخلی را بشکند و سبب تعدیل در قیمت ها شود.

سوال مهم خریداران درباره قیمت خودرو :

سوای که فکر خریداران را به خود مشغول کرده است این است که آیا با افزایش قیمت ارز قیمت خودروهای وارداتی نیز افزایش می یابد و باید زمان دریافت خودرو هزینه بیشتری بپردازند ؟

مهدی ضیغمی، مدیر طرح واردات خوروی وزارت صمت در جواب گفت : چون خودروها از قبل تعیین قیمت و ثبت سفارش شده اند افزایش قیمت ارز نمیتواند بر روی قیمت ماشین های وارداتی اثرگذار باشد

اعلام جزئیات فروش خودروهای وارداتی

وزارت صمت، در اعلامیه‌ای جزئیات فروش خودروهای وارداتی را اعلام کرد:

متقاضیان از ساعت ۱۲ روز شنبه، ۶ اسفند ۱۴۰۱ به مدت ۶ روز می‌توانند با مراجعه به  saleauto.ir سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی به آدرس

. اقدام به پیش ثبت‌نام کنند

فرصت ثبت‌نام از شنبه، ۶ اسفند تا پنجشنبه، ۱۱ اسفند در سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی خواهد بود که با اعلام وزارت مهلت ثبت نام تا تاریخ 13 اسفند تمدید شد.

زمان ثبت‌نام تاثیری در اولویت تخصیص خودرو ندارد و این نوبت با قرعه‌کشی مشخص می‌شود.

داشتن حساب وکالتی در یکی از بانک‌های تجارت، ملت، صادرات، ملی و قرض‌الحسنه مهر ایران الزامی است.

موجودی پیش پرداخت اولیه و به صورت علی‌الحساب، مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان در حساب وکالتی متقاضیان خواهد بود که این مبلغ تا زمان تحویل خودرو مسدود می‌شود.

متقاضیان نباید سابقه خرید خودرو صفر از خودروسازان داخلی یا بورس کالا در ۴۸ ماه گذشته را داشته باشند.

داشتن گواهینامه رانندگی الزامی است.

متقاضی تا زمان تحویل خودروهای وارداتی نباید پلاک فعال انتظامی داشته باشد.

متقاضیان نباید در طرح‌های فروش خودروسازان داخلی و بورس کالا ثبت‌نام کرده باشند. (در صورت ثبت‌نام در این طرح‌ها، فرصت خرید خودروهای وارداتی از این افراد سلب خواهد شد)

نکته اخر : با توجه به تعداد خودروهای وارداتی و میزان ثبت نام خریداران به همه ثبت نام کنندگان خودرو تخصیص می یابد مگر این که خود شخص از ثبت نام خود صرف نظر کند و انصراف دهد

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *